Vedení souboru

Vedení souboru

Ivan Tatar

- absolvent pražské konzervatoře a VOŠ v oboru hra na violoncello a varhany. Jako aktivní hudebník se podílel na projektu Daniela Landy "Písně Karla Kryla pro český národ", v muzikálu divadla Kalich "Tajemství" a byl také dlouholetým členem Komorního orchestru dvořákova kraje. V současné době spolupracuje s různými hudebními tělesy jako korepetitor nebo jako hráč na violoncello, klávesy, různé druhy fléten a podílí se na nátáčení CD. 

Pedagogická činnost 

Pedagogickou činnost započal v roce 2004 v Základní umělecké škole v Kralupech nad Vltavou, kde učil hře na violoncello a pracoval jako korepetitor tanečního oddělení. V letech 2007 - 2009 působil v Základní umělecké škole Chrudim, kde vyučoval hře na violoncello, zobcovou flétnu a vedl smyčcový orchestr. Od roku 2009 dosud působí na Základní umělecké škole Kladno, Moskevská, kde vyučuje hře na violoncello, varhany, elektronické klávesové nástroje a vede barokní soubor. 13 let se také intenzívně věnoval výuce hudební teorie. Od stejného roku působí také na Základní škole Kladno, Moskevská, kde vede oddělení hudební výchovy, vyučuje ve třídách s rozšířenou hudební výchovou hru na různé druhy zobcových fléten, odbornou hudební výchovu a vede flétnový soubor. Od roku 2018 zastává funkci předsedy sekce EKN (elektronické klávesové nástroje) v krajské umělecké radě středočeského kraje. 

Práce se soubory a sbory 

Začátek práce se soubory sahá do roku 2007, kdy převzal vedení smyčcového orchestru v Základní umělecké škole Chrudium. Na Kladně v roce 2011 založil flétnový soubor Flauti Vivace a v roce 2016 Barokní soubor Giovane. Od roku 2021 převzal vedení sboru Malé Sluníčko Kladno. V současné době aktivně pracuje s flétnovým i barokním souborem, kterým píše vlastní aranže skladeb a vede pěvecký sbor Malé Sluníčko. 

Pořadatelská činnost 

V roce 2014 zorganizoval na Kladně při příležitosti evropského dne hudby 1. ročník akce DEN HUDBY Kladno, který pokračuje dodnes. V současné době se z několika hodinové akce stal celodenní multižánrový festival s kompletní reklamní kampaní od vlastní grafiky po web a sociální sítě. Na profesionálně ozvučeném pódiu se během dne vystřídá na 350 muzikantů. Ve stejném roce založil tradici pořádání Adventního koncertu ZUŠ v kostele sv. Václava v Kladně Rozdělově. V obou projektech působí jako pořadatel dodnes. Vytvořte si webové stránky zdarma!